Jaunākās ziņas:

6/recent/ticker-posts

Skolēni mācījušies debatēt

Ar kopīgu pasākumu un dziedātājas Grētas Grantiņas uzstāšanos noslēdzās Vārmes pamatskolas skolēnu izstrādātais un realizētais Erasmus+ līdzdalības projekts Būt drosmīgam nav kauns.  Tajā jaunieši organizēja debates, lai mācītos uzstāties publikas priekšā un veidot argumentus. Projektā iesaistījās arī vienaudži no Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas, V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas un Turlavas pamatskolas. 

Projekta noslēguma pasākumā jaunieši atcerējās, kā diskutējuši, vai ēšanas paradumi ietekmē cilvēka veselību, vai izglītībai ir nozīme nākotnes mērķu īstenošanā. Visiem atmiņā palikusi nodarbība ar improvizatoru un pasākumu vadītāju Krišjāni Berķi, ar kuru kopā apguvuši publiskās uzstāšanās prasmes. Tāpat interesanta bijusi nodarbība ar Inetu Drēži un Daci Grodumu-Vīriņu no Liepājas debašu centra. Daudzi jaunieši atzina, ka kļuvuši izlēmīgāki, drosmīgāki, pašpārliecinātāki un ieguvuši jaunus draugus. Savukārt vārmenieki guvuši arī jaunu pieredzi pasākumu plānošanā un vadīšanā.

Visās četrās projekta aktivitātēs piedalījusies V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolniece Džuljeta Katrīna Skujāne. Viņa atklāj: „Projekts sniedza ļoti lielu pieredzi un jaunas zināšanas. Katrā tikšanās reizē bija kas jauns un neparasts. Varēja iepazīt jauniešus no citām skolām un jauki pavadīt laiku. Pirmajā reizē bija bail runāt, kad mani klausījās sveši cilvēki. Tagad jau es jūtos kā starp savējiem. Daudz skaidrāk spēju izteikties, jo nav iekšējais satraukums.”   

Turlavas pamatskolas skolniecei Aritai Bēricai paticis, ka katrā tikšanās reizē bijis kas jauns un varējis iepazīt citus cilvēkus, jo darba grupas mainījušās.

Vārmes pamatskolas 9.klases skolniece Rūta Krūmiņa pastāstīja: „Mēs pirmo reizi mācījāmies un rakstījām projektu, un tas bija liels pārsteigums, ka ieguvām atbalstu. Ar citu skolu jauniešiem notikušies četras nodarbības, bet mēs – projekta vadības komanda – esam apmeklējuši arī apmācības, bijuši Kuldīgas novada pašvaldībā, lai tiktos ar lēmumu pieņēmējiem. Projekts bija ļoti vērtīgs. Vispirms mācījāmies paši un tad mācījām pārējiem jauniešiem, jo tāds bija mūsu mērķis. Tikšanās reizēs mēģinājām attīstīt jauniešiem runāšanas prasmes, lai viņi brīvi spēj pateikt kaut ko par sevi, savu skolu. Tagad var just, ka visi ir ļoti mainījušies. Un tas nozīmē, ka ir vajadzīga pieredze un treniņš. Centāmies plānot tā, lai katrā nodarbībā jaunieši iepazīst atkal citus cilvēkus. Esam ļoti adraudzējušies.”

Vārmes pamatskolas skolēnus konsultēja un atbalstīja skolotāja Inese Krūmiņa: „Jaunieši noteikti ir ieguvēji. Kad pirmo reizi plānojām nodarbību, rakstījām pa minūtei, ko darīsim. Cits jau tagad jūtas pavisam droši, cits mazāk. Vēl, protams, daudz ko darīt, bet tas ir darbs visa mūža garumā.”  Viņa priecājas, ka uzrunātās skolas bijušas ļoti atsaucīgas un nodrošināja, ka uz visām nodarbībām brauca vieni un tie paši jaunieši, lai ieguvums lielāks. Projekta vadības grupa katru reizi pēc pasākuma pārrunājusi, kas izdevies, kas jādara citādi. Visgrūtākais bijis projekta rakstīšanas process, bet mācīties un darboties jauniešiem ļoti paticis. Vārmeniekiem vēl priekšā atskaišu rakstīšana, bet jau tagad var teikt, ka ieguvēji bijuši visi, arī tie, kuri vairāk skatījušies un klausījušies.

Lāsma Veigelte

Ierakstīt komentāru

0 Komentāri